Расне бројот на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ во Србија

Loading...

Расне бројот на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ во Србија

Денеска вкупната бројка на регистрирани заразени се искачи дури на 276 што е за триесетина заразени повеќе од ден претходно. Тројца се починати.

На болничко лекување се 1.625, а на респиратори се 42 лица.

Вкупната бројка на заразени од почетокот на пандемијата е 14564 лица.

Во последните 24 часа во Србија се тестирани 8.377 лица. Вкупната бројка на тестирани од почетокот на кризата иснезува нешто над 400.000

 

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...