РАСНЕ НАПНАТОСТА: Иран ги повика своите граѓани да ја напуштат Украина

„Поради ескалацијата на воените конфликти во Украина, им препорачуваме на сите граѓани на Иран да се воздржат од патување во таа земја“, соопшти Министерството.

РАСНЕ НАПНАТОСТА: Иран ги повика своите граѓани да ја напуштат Украина

Министерството за надворешни работи на Иран ги повика своите граѓани да ја напуштат Украина и да се воздржат од патување во таа земја, пренесува Ројтерс.

„Поради ескалацијата на воените конфликти во Украина, им препорачуваме на сите граѓани на Иран да се воздржат од патување во таа земја. На Иранците кои живеат во Украина им се препорачува да ја напуштат Украина во интерес на сопствената безбедност“, соопшти Министерството.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.