Расне стравот за здравјето на Кралицата, еден од вработените е заразен со КОРОНА

Loading...

Расне стравот за здравјето на Кралицата, еден од вработените е заразен со КОРОНА

Наводно, еден од слугите на кралицата е потврдено дека има коронавирус, што предизвика нов стравов во кралското семејство.
Заразениот – кој сега е самоизолиран – имал доверба за голем број на должности кои вклучуваат контакт со нејзиното Височество на дневна основа.
И носел пијалоци и оброци, воведувал гости, доставувал писма и ги шетал нејзините две кучиња.
Неговата дијагноза предизвика нова загриженост за тоа дали 93-годишната кралица и принцот Филип можеби биле изложени на потенцијално смртоносниот КОРОНА вирус.
Зборувајќи за ВЕСНИКОТ САН, инсајдер рече дека во кралското семејство се чувствува страв и загриженост.
„Сите се преплашени, не само за себе, туку и за кралицата и војводата“, рекол изворот.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ЗА АКТУЕЛНАТА СОСТОЈБА ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...