Расте бројот на загинати во тешката железничка несреќа во близина на Ниш

Бројот на жртви во несреќата во која воз преполови патнички автобус, се изкачи на 5 лица, а 10 се борат за живот.
Во клиничкиот центар во Ниш се примени над 30 пациенти, од кои десетмина се во тешка состојба. До несреќата дошло кога возот удрил во патнички автобус, со кој се возеле деца на училиште во близина на Ниш.
Во несреќата загинало едно дете, а деца има и меѓу тешко повредените. Според српските медиуми железничкиот премин , каде минувал автобусот, бил незаштитен.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.