Реал се договори со Наполи за Игуаин

Шпанските медиуми пренесуваат дека екипите на Реал Мадрид и Наполи постигнале договор околу трансферот на аргентинецот Гонзало Игуаин во италијанскиот калчолигаш.Се претпоставува дека трансферот ќе биде потврден во текот на денешниот ден.

Гонзало Игуаин преминува во Наполи, тоа веќе е топ тема меѓу шпанските медиуми, кои велат дека сепак нема да има ништо од трансферот на аргентинецот во лондонскиот премиерлигаш Арсенал.

Реал Мадрид го ангажираше Игуаин во 2006-тата година, кога плати обештетување 12 милиони евра, а сега, според последните информации кои ги објавија шпанските медиуми, се вели дека аргентинецот ќе биде продаден за сума од 37 милиони евра, неофицијално, кралскиот клуб би можел да има додатна заработка од плус 3 милиони евра, тука веќе станува збор за премии и бонуси.

читајте пулс24

Неофицијално, Игуаин ќе потпише четиригодишен договор и ќе заработува 6 милиони евра по сезона во тимот на Наполи.
Се претпоставува дека трансферот ќе биде потврден во текот на денешниот ден.

Гонзало Игуаин преминува во Наполи, тоа веќе е топ тема меѓу шпанските

Пронајдете не на следниве мрежи: