Регулаторна го објави новиот ценовник, поскапуваат горивата

Loading...

Регулаторна го објави новиот ценовник, поскапуваат горивата

Од ноќеска цените на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат за околу 2 проценти.

ЕУРОСУПЕРОТ БС-95 се зголемува за 1,50 денар/литар и ќе чини 59,50 ден/лит.

ЕУРОСУПЕРОТ БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 денар/литар и ќе чинат СУПЕРОТ 61,50 ден/лит, ДИЗЕЛОТ 51,00 ден/лит и лесното масло 40,00 ден/лит.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...