Регулаторна го објави новиот ценовник, поскапуваат горивата

Регулаторна го објави новиот ценовник, поскапуваат горивата

Од ноќеска цените на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат за околу 2 проценти.

ЕУРОСУПЕРОТ БС-95 се зголемува за 1,50 денар/литар и ќе чини 59,50 ден/лит.

ЕУРОСУПЕРОТ БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 денар/литар и ќе чинат СУПЕРОТ 61,50 ден/лит, ДИЗЕЛОТ 51,00 ден/лит и лесното масло 40,00 ден/лит.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.