Реисот Реџепи и по трет пат не се појави во Обвинителството

Loading...

Реисот Сулејман Реџепи продолжува да го игнорира Обвинителството, кое отвори предмет во кој истражува дали има говор на омраза во неговите изјави. Денес тој по трет пат беше повикан да се појави на распит, но, како што информираат од ОЈО, Реџепи повторно не се појавил, пренесе ТВ “Канал5“.
Од ИВЗ за ТВ “Канал 5“ велат дека тој не бил уредно поканет, но не коментираат повеќе околу тоа дали и кога тој би се појавил во Обвинителството.

 

loading...