Рекорден број на нови заразени во Франција

Рекорден број на нови заразени во Франција. По се изгледа вториот бран зема замав во оваа држава.

Дури 7379 нови случаи беа забележани вчера во Франција. Ова е рекордна бројка од самиот почеток на пандемијата како што може да се види од графиконот подолу.

Бројката на починати се приближува кон 31 илјада, додека досега се заразиле над 272 илјади французи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.