Рекорден број починати од коронавирус во Индија

Loading...

Рекорден број починати од коронавирус во Индија
Рекорден број на смртни случаи од коронавирус се регистрирани во Индија во изминатите 24 часа, а трет ден по ред бројот на новозаболени е поголем од 400.000.
Со вчерашните 401.078 потврдени случаи, вкупниот број на заразени од почетокот на пандемијата е 21,9 милиони.
Министерството за здравство на Индија објави дека во последните 24 часа биле потврдени 4.187 смртни случаи кај пациенти со Ковид-19.
Од почетокот на пандемијата од вирусот починале околу 240.000 луќе, пренесува „Ројтерс“.

loading...
Loading...