Ренова го победи Работнички

Фудбалерите на Ренова го совладаа Работнички со 3:1 (2:0) во воведниот натпревар од 22.коло во фудбалскиот шампионат на Македонија.Ренова до победата стигна со головите на Сиљановски (39’), Ристов (42’) и Гафури (52’), додека почесниот гол за Работнички, кој го доживеаја првиот пораз во пролетниот дел од сезоната, го постигна Ступиќ (75’).Во сабота ќе се одигра уште еден дуел од оваа рунда, Вардар на „Филип Втори“ од 19 часот ќе ја пречека Брегалница.Останатите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток во 16 часот: Хоризонт Турново-Пелистер, Силекс-Шкендија, Дрита-Металург и Тетекс-Напредок.
МакфаксФудбалерите на Ренова го совладаа Работнички со 3:1 (2:0) во воведниот натпревар од 22.коло во фудбалскиот шампионат н

Пронајдете не на следниве мрежи: