Реобјавено од 2018та и 2014та: Три години затвор за велешанец што украде 150 ќебапи!!!

Да се потсетиме, на тоа како работите се тераат во Македонија, во случај да сте заборавиле… Пред некоја година беше објавена оваа вест, вечерва ја преобјавуваме.

31 – годишен велешанец ќе лежи три години во затвор, затоа што ограбил кафеана и направил штета од 6.000 денари. Минатата година во мај (2014), тој влегол во кафеаната и украл 150 ќебапи, 20 плескавици, 2 литри лозова ракија, два литри узо, еден литар мастика, еден литар коњак, 10 лименки пиво, краставици, домати, различни видови сувомесни производи.

Обвинетиот го признал делото, а казна затвор му изрече судот во Велес.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.