Рецепт за вкусни домашни бургери

Loading...

Потребни состојки:
120 мл млеко
120 мл јогурт
120 мл вода
½ квасец
2 јајца
Сол, шеќер
600-800 г брашно
Начин на подготовка:
Замесете меко тесто, оформете бургер лепчиња и оставете ги на топло да се удвојат. Премачкајте со јајце, наросете сусам и печете на 200-220 С.
Комбинирајте со плескавица, салата, помфрит и сосови по избор.

loading...