Рецепт за домашно топло чоколадо

Дефинитивно ќе ви се допадне
СОСТОЈКИ:
4 дл млеко
2 лажици кафеав шеќер
1 лажица чоколадо во прав
4 коцки чоколадно млеко
1 лажица густин
ПОДГОТОВКА:
Во млекото додадете шеќер и чоколадо и загрејте на тивок оган со повремено мешање да се растопат шеќерот и чоколадата, посебно измешајте го густинот и измешајте го чоколадото во прав со малку ладно млеко кое првично го одвоивте од вкупното млеко и со постојано мешање додавајте во врелото млеко додека не зоврие и малку згусне.

Пронајдете не на следниве мрежи: