Рецепт за оргинален Њу Јоршки ХОТ-ДОГ: Едноставен и неверојатно вкусен!

Loading...

Подготвен за екстремно брзо време.
Хот-догот се подготвува брзо и лесно и е неверојатно вкусен. Затоа не е изненадувачки што сите ја сакаат оваа брза храна, што е една од заштитените знаци на Њу Јорк.
Потребно е:
4 виршли
100 гр сланина
2 домати
сол
оригано
4 кифли
мајонез по желба
зелена салата
сенф по желба
Подготовка:
Завиткајте ги виршлите во сланина и заедно со круговите од домати, ставете ги во плех за печење и печете на 200 ц – 25-30 минути. Додадете сол на доматите и додадете малку оригано.
Исечете ја кифлата на половина, ставете мајонез, намачкајте, додадете домат, пар лисја од зелена салата. Потоа ставете ги виршлите во сланината, а над нив додадете го сенфот по желба.

loading...