Рецепт на денот: Лосос со мед и лук

Рибата треба да биде на вашето мени најмалку еднаш во неделата, а еден од подобрите избори е лососот.
Оваа морска риба е здрав и вкусен извор на витамините B12 и D, како и омега 3 киселини и антиоксиданси. Во 100 грама свеж лосос има 13,6 грама масти, 19, 9 грама протеини, 24 мг калциум, 0,80 мг железо…
Овој рецепт е многу едноставен и брзо се приготвува. Комбинирајте го со зеленчук и ручекот е готов!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.