РИКИ МАРТИН НАПРАВИЛ ИНЦЕСТ: МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР

Популарниот пејач Рики Мартин, кого 21 годишниот внук го обвини за инцест, би можел да се соочи со затворска казна до 50 години, ако биде прогласен за крив, пренесува Newsweek.

…Обвинителот му изрече забрана за приближување на неговиот внук на 1 јули според порториканскиот закон за насилство во семејството. Порториканскиот закон вели дека поединецот се прогласи за крив за сексуални односи со член на семејството може да се соочи со фиксна затворска казна од 50 години…
РИКИ МАРТИН НАПРАВИЛ ИНЦЕСТ: МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР

Рики Мартин неодамна беше обвинет за семејно насилство, наведува мексиканскиот весник Ел Универзал. Меѓутоа, весникот во средата објави дека личноста која го обвинила Рики Мартин за насилство во семејството е неговиот внук.

Новите откритија на Ел Универзал доаѓаат набрзо откако е објавено дека против пејачот е поднесена забрана за приближување. Барањето за забрана за приближување го поднела личност која излегувала со пејачот неколку месеци, пишува порториканскиот весник Ел Воцеро.

Неговиот брат Ерик Мартин од тогаш ја идентификуваше наводната жртва како внукот на пејачот, Денес Џадиел Санчез.

Обвинителот му изрече забрана за приближување на неговиот внук на 1 јули според порториканскиот закон за насилство во семејството. Порториканскиот закон вели дека поединецот се прогласи за крив за сексуални односи со член на семејството може да се соочи со фиксна затворска казна од 50 години, пишува Ел Универзал.

Во разговор за Асошијејтед Прес порано овој месец, портпаролот на порториканската полиција, Аксел Валенсија, рекол дека полицајците не можат да го лоцираат Рики Мартин.

Набрзо откако се појавија вестите за забрана за приближување, Рики Мартин објави соопштение на Твитер во кое ги оспорува тие наводи.

“Налогот за забрана за приближување се заснова на потполно лажни наводи, така да во судскиот процес ќе одговорам со факти и со достоинство кои ме карактеризираат. Во овој момент не можам да давам детални изјави. Благодарен сум на бројните пораки на поддршка.”

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.