Ријана заради проблеми со гласот ќе паузира од музиката

Loading...

 Пејачката Ријана била принудена да го откаже концертот во Балтимор во неделата вечерта, откако го изгубила гласот поради ларингитис.Нејзиниот следен настап е закажан за 12 март во Балтимор, меѓутоа американските медиуми пренесуваат дека пејачката може да замине на годишен одмор што ќе трае една година.Веста прв ја објави американскиот радио водител Рајан Сикрест, а како што заклучи во шоуто, пејачката ќе паузира по светската турнеја `Diamonds`.Се очекува нејзиниот менаџмент да ја потврди оваа информација во следните денови.
Макфакс Пејачката Ријана била принудена да го откаже концертот во Балтимор во неделата вечерта, откако го изгубила

loading...