Робен летово се сели во Галатасарај?

Аријан Робен, според пишувањата на странските медиуми, по завршувањето на сеозната би можел да го напушти Баерн Минхен и да се пресели во Галатасарај.

Истите извори пренесуваат дека турскиот клуб е подготвен да го плати обештетувањето за Робен, кој според договорот во Баерн би требало да остане до јуни 2015 година. „Никој нема да го сопре подемот на Галатасарај“, изјави неодамна претседателот на четвртфиналистото во Лигата на шампиони, Унал Ахјсал. Робен во Баерн пристигна во 2009 година од Реал Мадрид, во кариерата има играно уште за Челзи, ПСВ Ајндховен и Гронинген. За репрезентацијата на Холандија одиграл 63 натпревари на кои постигнал 17 погодоци.
Макфакс
Аријан Робен, според пишувањата на странските медиуми, по завршувањето на сеозната би можел да

Пронајдете не на следниве мрежи: