Розово топло чоколадо? Зошто да не!

Loading...

Сакате да ги изненадите домашните со неверојатен и многу сладок рецепт?
Тогаш дефинитивно го имаме решението за вас!
Состојки
• 1 чаша млеко
• 2 лажици бело чоколадо
• половина пакет ванилин шеќер
• 2 лажици замрзнати малини или јагоди
• неколку капки екстракт со вкус на малина или јагода
Подготовка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan (@homemadeginger)


1. Полека загревајте чаша млеко во тенџере.
2. Постепено додавајте го белото чоколадо и добро промешајте.
3. Потоа додадете ванилин шеќер и шекер во прав, промешајте и оставете го врелото чоколадо малку да се излади.
Уживајте!

loading...