Розов мртовечки сандак на надувување – нов хит за летото

Loading...

Има разни луѓе на светот, а меѓу нив веројатно се и оние кои би сакале да пробаат како е да се лежи во мртовечки сандак.
Токму за таквите направен е розов мртовечки сандак на надувување, по кој не мора да одите во продавница за погребна опрема.
Имено, канадските дизајнери Ендрју Гринбаум и Ијан Фелтон го дизајнираа розовиот мртовечки сандак, а оние кои ќе го купат може летово да го користат на плажа како душек или гумен чамец.
Ендрју и Ијан велат дека својата смисла за хумор ја претвориле во забавен производ или бизарен.
Цената на розовиот „сандак“, за кој на интерент веќе има голем интерес, изнесува 80 евра.

 

View this post on Instagram

 

Because everyone needs a #pinkcoffin float

A post shared by Jennifer Leigh (@blackpearljeep21) on

 

View this post on Instagram

 

SUMMER BREAK FOR THE VAMPIRES Pic by @andrew_greenbum #repost @jasoncampbellstudio #barnabascollins #pinkcoffin ?

A post shared by Lord SM Paris? (@lordsmparis) on

loading...