РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА ВО ТЕК Е НАПАД НА КРИМ СО ДРОНОВИ: „Веќе соборивме два“

Прорускиот гувернер на Крим, Михаил Развозаев, вечерва изјави дека беспилотни летала го напаѓаат градот Севастопол на Крим, а противвоздушната одбрана веќе соборила два летала.

Нашата противвоздушна одбрана работи токму сега. Во тек е напад со дрон. Според првичните информации, веќе се соборени два дрона. Сите сили и служби се во готовност – напиша Развозаев на Телеграм, пренесе агенцијата ТАСС.

РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА ВО ТЕК Е НАПАД НА КРИМ СО ДРОНОВИ: „Веќе соборивме два“

Тој додаде дека цивилните згради не се оштетени и ги повика жителите да останат смирени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.