Русија-Бразил 1:1

Фудбалските репрезентации на Русија и Бразил, во понеделникот одиграа пријателски натпревар на „Станфорд Бриџ“ стадионот во Лондон.Натпреварот заврши без победник со резултат 1:1, откако Бразил од пораз го спаси Фред кој израмнувачкиот гол го постигна во 92-та минута од натпреварот.Двете репрезентации одиграле израмнет натпревар, а првиот гол на натпреварот го постигнал Фајзулин во 73-та минута од натпреварот.
МакфаксФудбалските репрезентации на Русија и Бразил, во понеделникот одиграа пријателски натпревар на „Станфорд Бриџ&ld

Пронајдете не на следниве мрежи: