Русија протера десет романски дипломати

Десет романски дипломати денеска се протерани од Русија, соопшти руското Министерство за надворешни работи.
Во соопштението на руското МНР се истакнува дека Москва ги осудува обидите на Романија да ја обвини Русија за наводни воени злосторства во Украина. Протерувањето на романските дипломати уследи по протерувањето на руските дипломати од Букурешт.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.