Руските Сухој летаат во близина на инцидентот помеѓу Русија и Украина

Loading...

Ако внимателно погледнете ќе видите дека ситуацијата е сложена и на раб на војна. Претходно известивме за судирот на бродовите меѓу Украина и Русија. Сега погледнете видео од Сухоите кои ја прелетуваат областа во низок лет.

за повеќе следете ги таговите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...