Рускоска: И други бизнисмени пријавиле рекет

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени не може да изнесуваме детали. Ова за “Дојче Веле“ го изјави јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Рускоска.
– Имам сознанија за други случаи, но не можам да ви кажам за колку лица се работи. Тие лица дадоа изјава и сега бараме докази за да ги потврдиме исказите, изјави Вилма Рускоска, потврдувајќи дека тие бизнисмени тврделе дека биле уценувани од истите лица кои се осомничени во “Рекет”.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.