РУЧЕК ЗА 5 МИНУТИ: Ви пренесуваме рецепт кој го освои светот

Loading...

Ако немате идеја што да направите за ручек, ви пренесуваме едноставен рецепт за брз, но вкусен оброк.
СОСТОЈКИ:
компири
масло за готвење
јајца
брашно
сол
бибер
шунка
кашкавал

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Сварете компир во лушпа, па излупете го и изрендајте го, па додајте масло, јајца, сол и малку бибер.
Додајте брашно и замесете цврсто тесто.
Во загреана тава ставете малку масло, па половина од тестото развлечете го на дно.
Преку тестото ставете шунка и кашкавал, па преку тоа ставете го другиот дел од тестото.
Печете неколку минути од секоја страна, односно додека не зарумени.
На здравје!

loading...