Ручек, идеален за зафатени домаќинки

Толку вкусен ручек, а се прави за миг!
СОСТОЈКИ:
500 гр пилешко филе
1 главица кромид
2 чешниња лук
2 зелени пиперки
2 домати


сол
бибер
магдонос
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Кромидот и лукот продинстајте ги на масло, потоа додајте пилешко. После десетина минути додајте пиперка исечкана на коцки и домати, како и зачини. После 15 минути вашето јадење е готово.
Добар апетит!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.