САД: Студент уби три лица со сачмарка

Loading...

Дваесетгодишен студент застрела три лица во Калифорнија, по што изврши самоубиство зада не и се предаде на полицијата, јави Асошиејтед прес.Студентот Али Сајед првин убил една девојка во куќата, во која што живеел со своите родители, по што излегол на улица влегол во еден камионет, го принудил возачот да вози по автопат, додека тој пукал по други автомобили.Кога снемало бензин, Сајед го убил возачот, по што заминал до еден шопинг центар, каде што украл камионет од еден градежен работник, кој стана трета жртва.Сајед извршил самоубиство на една раскрсница во момент кога го стигнала полицијата. Родителите на Сајед го пријавиле случајот во полицијата веднаш штом ги слушнале првите истрели.
МакфаксДваесетгодишен студент застрела три лица во Калифорнија, по што изврши самоубиство зада не и се предаде на полиц

loading...