Сакате да имате убав задник? Откажете се од ова наутро!

Loading...

Дали има храна која, штом ја изедеме, директно се таложи во задникот што ни предизвикува мачнина во стомакот кога ќе се видиме во огледало? Сфатете што навистина се случува и донесете правилна стратегија за броба против непријателот.
Спречете го настанувањето на залихи
Нашиот смртен непријател е шеќерот- само што ќе го внесеме во организамот, тој патува директно до дното, со цел да се забрза развојот на инсулинот кои што помага да се наталожат масти. Поточно кај жените кај што се задржуваат потребните залихи во задникот за време на бременост и доење. Решение ? Ограничете го внесот на храна кој содржи шеќер во утринските часови.


Всушност, според истражувањето на хрононутриционистите, шеќерот побрзо се наталожува во утринските часови. Тогаш служи како извор за енергија за дневните активности што и полесно се троши. Тоа значи дека не морате да се откажете од своето омилено парче кришка со мармалад за доручек или сладолед после ручекот. Но, после тоа заборавете на сите видови храна кои содржат шеќери. Дозволено е едно парче овошје кое содржи шеќер да е гликемичен индекс на овошје многу ниско.
Постигнете силина
Ако сакате да ги зачувате вашите мускули, осигурајте се дека во телото внесувате доволно белковини. Уживајте во сите видови на риби и бело пилешко месо.
А останете далеку од се што е масно, од сувомеснатите производи. Хидратните и антицелулитните креми се добри и голема предност е да се земаат, а за убава кожа на задникот е добро да се зима зелен чај. Кога и да имате прилика, зимајте го во што поголеми количини, изладен и без шеќер.

loading...