Сакото е клучно парче облека оваа пролет: 6 предлози како да го носите

Loading...

Сакото одамна ја напушти деловната рамка и стана составен дел од уличната мода, а нема жена на која не ѝ се допаѓа ова парче облека. Може да се носи на повеќе начини, како дел од неформален, но и малку поформален стајлинг.
Во моментов, најпопуларни се оние модели со големи рамена, но и оние изработени од кожа. Правилото да се носи исклучиво во комбинација со елегантни чевли и свечени парчиња облека веќе не важи. Сакото може да се комбинира со спортски патики и да изгледа многу интересно.
Во продолжение ќе погледнете интересни комбинации што ќе го привлечат вашето внимание и ќе ви послужат како инспирација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TyLynn Nguyen (@tylynnnguyen)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by sense shop (@senseshopgr)

 

loading...
Loading...