Салата од лубеница и пилешко месо

Loading...

Состојки
100 гр пилешки стек
150 гр лубеница
200 гр марула
1 лажиче балзамиран оцет
50 гр ораси
100 гр сирење

Пилешкото месо сварете и исечете го на коцки.
Лубеницата исечете ја на коцки.
Марулата скинете ја на мали парчиња, додајте стек, лубеница.
Салата прелијте со маслиново масло и балзамиран оцет, одозгора изрендајте сирење и украсете со ораси.
Добар апетит!

loading...