Салата со авокадо и краставица

Loading...

Состојки:
1 голема краставица, исечена на коцки
2 домати, исечени на коцки
1/4 црвен кромид, ситно исечкан
2 авокада
1/2 шоља сечкан магоднос
3 лажици маслиново масло
2 – 3 лажици сок од лимон
Сол
Бибер


Подготовка:
Исечкај ги краставицата, авокадото и доматите на коцки со приближно иста големина.
Кромидот и магдоносот исечкај ги ситно и измешај ги сите состојки заедно.
Измешај го маслиновото масло, сокот од лимон, солта и биберот и прелиј ја салатата.

loading...