Салиу за Софијанова: Кога ќе го прочитате ревизорскиот извештај ќе го чекам вашето мислење!

Новинарот Фуркан Салиу ја искоментира оставката на директорката на Детска клиника Аспазија Софијанова на следниот начин:

Многу ме интересира како ја коментираат оставката на Софијанова тие што упорно ја бранеа и инсистираа дека прилогот е по нечија нарачка?

Ех тек кога ќе го прочитате ревизорскиот извештај сакам да го чујам вашето мислење.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.