Самарџиски вишок во Црвена звезда

Кошаркарскиот репрезентативец на Македонија Предраг Самарџиски е вишок во екипата на Црвена звезда, поради правилото на Кошаркарскиот сојуз на Србија во домашното првенство екипите во ростерот да имаат по четворица странски играчи.Самарџиски кој во Црвена звезда пристигна од екипата на Лијетувос Ритас пред три месеци, не успеа да избори некоја позначајна минутажа во тимот, а откако тренерот Вукоичиќ реши да го врати во екипата Американецот Елтон Браун стана јасно дека за натпреварите во домашниот шампионат еден од странците ќе биде вишок.За Црвена звезда во домашниот шампионат ќе играат Американците Елтон Браун, Демаркус Нелсон и Мајкл Скот, како и репрезентативецот на БиХ Борис Савовиќ.
МакфаксКошаркарскиот репрезентативец на Македонија Предраг Самарџиски е вишок во екипата на Црвена звезда, поради правилото н

Пронајдете не на следниве мрежи: