Самарџиски одличен, Ц.звезда загуби од Галатасарај

Во вторникот се одиграа последните натпревари од Топ 16 фазата во кошаркарскиот Еврокуп во групите Ј и Л.Екипата на Црвена звезда, во чии редови одличен настап имаше Предраг Самарџиски, во натпревар без резултатско значење загуби во Истанбул од Галатасарај со 85:84.Самарџиски натпреварот го заврши со осум поени и истот толку скокови. Црвена звезда на ова гостување играше без најдобрите играчи Ракочевиќ и Катиќ.Улм во борбта за првото место во групата загуби од Уникс со 77:79.Шпанските преставници Билбао и Валенсија со победите над Рига односно Нимбурк обезбедија пласман во четврт финалето од Ј групата.Група Ј:Билбао-Рига 76:65Валенсија-Нимбурк 104:55Група Л:Улм-Уникс 77:79Галатасарај-Црвена звезда 84:85Среда, 20.февруари:Група И:Будивељник-ТриумфБудуќност-БанвитГрупа К:Стемлет-Локомотив КубанКахасол-Спартак Санкт Петербург.Во вторникот се одиграа последните натпревари од Топ 16 фазата во кошаркарскиот Еврокуп во групите Ј и Л.

Пронајдете не на следниве мрежи: