Само денес променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Loading...

Променет сообраќаен режим денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово, кај наплатната станица Желино.
Авто мото сојузот на Македонија информира дека промената на режимот на сообраќај е поради поставување на индуктивни јами на патот.
Променетиот сообраќаен режим ќе важи само еден ден.

loading...