Само 230 активни случаи на корона во државава

Loading...

Во последните 24 часа се направени 2.302 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Скопје и Куманово – по 2
• Тетово, Велес, Кавадарци, Охрид, Свети Николе и Крива Паланка – по 1.
Регистрирани се 3 починати лица од: Крива Паланка (76г), Дебар (69г) и Кичево (65г).
Регистрирани се 17 оздравени пациенти од:
• Скопје – 5
• Куманово – 4
• Прилеп – 3
• Тетово – 2
• Струмица, Кичево и Радовиш – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 863.994 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.655, бројката на оздравени пациенти е 149.933, на починати е 5.481, а бројот на активни случаи изнесува 241.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...