Сашо Мијалков е во Македонија, се појави во Обвинителство- еве ги деталите

Loading...

Екс директорот на УБК Сашо Мијалков е во Македонија.
Тој бил изолиран заради висока температура и симптоми на коронавирус и се извини на целата македонска јавност, за како што кажа, непријатностите.
Замина во Обвинителството за организиран криминал, да го земе решението.
Мијалков го пречека екипа на „24 Вести“ за кој даде изјава.
Јас никогаш нема да побегнам, вели Мијалков за телевизијата.

 

Извор: „24 Вести“

loading...