Сашо Тасевски: Дали сте чуле за терминот “колективна ментална распаљотка”?

Loading...

Сашо Тасевски: Дали сте чуле за терминот “колективна ментална распаљотка”?

Уште ви се чини нормално што за викенд ве држат затворени од 16 часот до другиот ден ко заморчиња?
Уште мислите дека помага полицискиот час кој трае две недели, а вирусот се шири?
Уште мислите дека за ваше арно е тоа што сте затворени и тероризирани од мерките, пресовите, и медиумите?
Дали сте чуле за терминот “колективна ментална распаљотка”?
Уште планирате да Го слушате?
Ете, францускиот Сенат, ги послуша најдобрите лекари од најголемиот европски инфектолошки центар во Марсеј и им рече на Французите излегувајте, шетајте. Таму нема полициски час
Глупи се Французиве?
Дали мислите дека вирусот баш во време на полицискиот час напаѓа? Дали останатото време, дреме на клупа? Дали некој од вас помислил дека тој полициски час ќе го остават на сила со месеци?
Само прашувам.
Од Сашо прочитајте уште и:
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...