Свекрвата и снаата запеаја заедно, видео снимката руши рекорди, а фановите аплаудираат

За време на полицискиот час кога речиси сите се затворени дома музичките ѕвезди Лепа Брена И Александра Пријпвиќ испеаја дует.
Снаата и свекрвата го испееја заеднички големиот хит на „Poželi sreću drugima “
-Во надеж дека ова ќе помен брзо и дека наскоро ќе дојдат убави времиња, мојата драга Лепа Брена и јас се надеваме дека од ова видео бар на кратко ќе заборавите на се што се случува низ целиот свет. Чувајте се. Ве сакам многу, напиша Александра Пријовиќ и го сподели видеото со фановите.
Двете предизвикаа лавина од позитивни коментари, а дел од нив се дека го срушиле интернетот, секоја чест, феноменално и сл.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.