Светот беше изненаден поради фустанот во кој што се појави – без градник, а таа само кратко прокоментира: „Баш ми се допаѓа оваа боја“

Ана Ивановиќ некако како отсекогаш да зрачела и да пленела со својата убавина, многумина се согласни во таа констатација.
Тоа не се променило ниту сега – кога таа е сопруга и мајка.
Така вчера нејзината објава на фотографијата на која што со својот сопруг Швајнштајгер позира покрај елката привлече огромно внимание.


Но, потоа следела уште една фотографија на која што Ана покажала дека има навистина завидна фигура на тело и е премногу привлечна.
Имено, воочи настапот на Вимблдон во 2015-тa година, Ана на забавата на еден од најважните турнири на светот се појавила во фустан кој што многумина ги оставил без здив.
Тогаш таа покажала дека навистина изгледа величествено кога се појавила во раскошниот фустан под кој не носела ниту градник.


Во текот на краткото интервју за „BT Sport“, тенисерката тогаш требало да го прокоментира фустанот со кој што дошла на забавата, а Ана со голема насмевка на лицето, само кратко одговорила:
„Баш ми се допаѓа оваа боја!“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.