Светот е воодушевен од фустан инспириран од коронавирусот- дали вие би го носеле?

Коронавирусот го промени не само светот во кој што живееме, туку драстично го промени и светот на модата.
Така американскиот бренд „Pretty Little Thing“ дизајнираше фустан инспириран од вирусот, а илјадници жени се воодушевени од дизајнот.


Фустанот кој вртоглаво брзо се продава ширум светот чини 18 долари. Дали би го носеле?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.