СВИЊАР НАШОЛ МУТАНТ! Сцената го вчудовидела: Вакво нешто не сум видел

Минатата недела во Аргентина се роди свиња со две муцки, две усти и два јазика, а фармерот Рамон Агилар изјави дека никогаш не видел такво нешто во сите години на одгледување свињи.

„Свињата мутант“ е родена на фарма во руралната област Укача, во провинцијата Кордоба во Аргентина, пренесува Џем прес.

СВИЊАР НАШОЛ МУТАНТ! Сцената го парализирала фармерот: Вакво нешто не сум видел

„Ова е прв пат да видам вакво прасе, затоа и бев толку изненаден“, изјави Агилар за локалните медиуми.

Фармерот истакна дека слични случаи видел со крави, но не и со свињи.

“Сум видел слични случаи со крави, но никогаш со свињи. Затоа ми изгледа толку ретко”, рекол шокираниот фармер.

Агилар рече дека прасето, кое сè уште нема име, „дише добро“ низ четирите ноздри и се чини дека е во добро здравје.

Ветеринар ќе го провери во наредните денови, рече Агилар.

Оваа свиња не е првата необична свиња која привлекува глобално внимание.

Имено, во Кина во 2016 година се роди прасе со три очи и две муцки.

Младата свиња по име Мара Клара, која имаше две глави, две муцки и три очи, ги остави селаните на Филипините во целосен шок во 2019 година.

СВИЊАР НАШОЛ МУТАНТ! Сцената го вчудовидела: Вакво нешто не сум видел

А малото шпанско село Бертоа во регионот на Галиција дивее поради прасе родено со три очи, две муцки и два мозока во 2017 година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.