Свршеница на Борис Џонсон се пожали на болест со симптоми на Корона

Loading...

Свршеница на Борис Џонсон со симптоми на Корона.

Свршеницата на Борис Џонсон, премиер на Англија, која е бремена, имала симптоми на коронавирус. Кери Симондс последните седум дена ги поминала во самоизолација со симптоми, но се уште не се тестирала,  објави таа на Твитер.

“Последната недела ја поминав во кревет со главните симптоми на коронавирус. Не ми требаше да се тестирам. По седум дена се чувствувам посилно, оздравена сум”, објави Симондс во твитот.

Прочитајте уште и:

Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“

Нови пет смртни случаи во Македонија и 53 новозаразени лица со коронавирус

Успешно заврши државниот карантин за првите 160 македонски граѓани

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...