СДСМ и ДУИ веќе договориле нова Влада

Loading...

СДСМ и ДУИ веќе договориле нова Влада

Три дена преговори беа доволни за да попладнево ги договорате начелата за заедничка влада на овие партии.

Мир, стабилност, безбедност и соработка во земјата и регионот, здрави меѓуетнички и соседски односи, економски развој, правна држава, чиста животна средина и општествена благосостојба.

Прво се сретнаа Заев и Ахмети пред неколку дена во собранието. А сега разговорите со утврдување на деталите ги довршија вторите луѓе во партиите, генсекот на СДСМ, Љупчо Николовски и организацискиот секретар на ДУИ, Артан Груби.

Тие како што се информира утврдиле стабилен, четиригодишен мандат на ДУИ и СДС.

Исто така се сложиле дека Македонија нема друга алтернатива за интеграција, освен членство во НАТО, и ЕУ.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...