Северина за совршениот изглед: Еве што пие веднаш по будењето

Loading...

Иако наполни 49 години пред нешто помалку од еден месец, врз основа на нејзиниот изглед, никогаш не би го кажале тоа.
Во интервју за Exkluziv.hr, Северина откри која е тајната на нејзината витка линија и како успева да има идеална тежина со години.
Навистина сакам да јадам многу овошје, но и зеленчук, всушност јадам сè. Во последно време, мојата диета се базира на многу овошје, а сега ми одговара сè од шумско овошје, диња, лубеница – рече таа.
Таа додаде дека има навика која ја одржува со години. По будењето, таа секогаш пие сезонски смути со овошје и зеленчук. Овој пијалок и дава многу сила, но и да не чувствува глад.
Моркови, цвекло, малини, јагоди, боровинки, капини, понекогаш мешани со бадемово млеко. Понекогаш додавам малку банана за густина, но може да биде добро и без банана – откри Северина и призна дека и тоа како ужива во јадењето.
Навистина сакам да јадам и можам многу да јадам – ​​искрена е пејачката.
Таа додаде дека не е тип која ќе поминува часови во теретана и дека тоа не е вид на активност што тој ја претпочита.
Во последно време, јас навистина не сум во теретана, понекогаш телото мора да се одмори. Јас не сум тип кој оди во теретана секој ден. Имам добро тело, па дури и еднаш неделно ми е доволно, но ако се подготвувам за турнејата, тогаш одам три или четири пати – рече таа и додаде дека смета дека е најдобар тренинг да трча по нејзиниот син Александар.

loading...