Северина и Игор живеат одвоено, а сега излегоа уште поголеми проблеми!

Според соседите, Северина не е во Белград од април, ниту пак Игор во Загреб на Козјак. Напишано е дека тие ја оладиле врската откако Севе поминала еден месец со семејството Којиќ минатата година.
Северина Којиќ (48) беше тужена од наставник во Општинскиот граѓански суд во Загреб за инцидент во училиштето во октомври 2019 година. Наставникот бараше од Северина 50.000 евра отштета.
Тужбата беше поднесена во април минатата година. Првото рочиште беше закажано за ноември минатата година, но беше одложено. На второто подготвително рочиште во Палатата на правдата во четвртокот, не се појави ниту Северина ниту наставникот, туку нивните адвокати. Севе и наставникот дури и не мораа да се појават, иако можеа.


Во четвртокот, автомобилот на Северина беше пред нејзиниот стан во загребски Козјак, а ролетните беа спуштени, како и обично. На рочиштето во четвртокот на улицата Вуковарска, сведоците исто така предложија. Меѓу другото, адвокатот на Северина, Јасминка Билош, сака Игор Којиќ (33) да биде сведок, кој сè уште е регистриран на нејзината адреса во Козјак, иако тој наводно бил во Србија во последните месеци.
Севе и Игор се уште се во брак на хартија, како што дознавме од судот. Тие сè уште се следат на социјалните мрежи, но не се „сакаат“ едни со други. Последната објава пејачката му ја посвети минатото лето, кога тој го славеше својот роденден. Ова лето Северина беше на имотот на Томислав Воштиниќ недалеку од Загреб. Таму наздравуваше со друштво.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.