Сега е вистинското време да започнете да се подготвувате за летото: Лесни и брзи вежби за совршено тело!

Се чини дека нема поголема грижа за жената од целулитот. Како што се приближува летото, сите жени бараат брзо решение, а вистината е дека нема волшебно стапче за овој естетски проблем.
Резултатите може да се постигнат само со правилна исхрана и вежбање. Ако сакате да блеснете во костим за капење, сега е вистинското време да започнете да работите на тоа.
Откривме вежби кои можат да го елиминираат целулитот, а се што треба да направите е да одвоите 7 минути на ден.
Не ви требаат никакви додатоци. Секој од нас може да одвои одредено време за себе. Не барајте изговори, започнете сега. За неколку месеци ќе бидете горди на себе.

Погледнете како изгледаат вежбите на видеото:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.