Седница за интерпелација на министерот Оливер Спасовски

Денес во Собранието ќе се одржи седницата за интерпелација на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.
Интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е поднесена од пратениците на опозицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.