Седница на владата во 19 и 30, ќе се побара ли нова вонредна состојба?

Владата на Република Северна Македонија попладнево со почеток во 19:30 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.
За заклучоците, како што наведуваат, од седницата ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.